Google Meet arka plan bulanıklaştırma özelliği geliyor

0

Google Meet arka plan

Uzun süredir beklenen Google Meet arka plan bulanıklaştırma özelliği ile geliyor. Ayrıca kullanıcılar yeni efektler de kullanabilecekler.

Google Meet arka plan bulanıklaştırma

Online video konferans platformları, koronavirüs döneminde en çok kullanıcı kazanan platformlar oldu. Platformların yeni özellikler eklemesiyle de bu alandaki rekabet hız kazanıyor.

Zoom ve Microsoft Teams, bu konuda öncü özellikler sunuyor. Arka plan bulanıklaştırma ve efekt değiştirme, kullanıcıların en çok tercih ettiği özellikler arasında yer alıyor. Google Meet de platforma bu özellikleri getirmek için uzun süredir çalışmaktaydı. Google, merakla beklenen beklenen bu özelliği Google Meet için yayınlamak üzere.

Üç ayda bir sürekli olarak güncelleme alan Google Meet’in, yeni güncellemeyle bu arka plan bulanıklaştırma mobil ve masaüstü için gelecek. Ayrıca arka plana video veya fotoğraf ekleme özelliği ise masaüstü kullanıcları için sunulacak. Google, bu özellikle ilgili bilgileri G Suite aboneleri için hazırladığı bir dökümanla paylaştı. Hangouts’tan da bazı özellikler alan platform, Google’ın dijital yazı tahtasına sahip olacak. Ayrıca gürültü engelleme ve ulusalarası telefon numalarını aramak gibi özelliklerle de platform daha güçlü hale gelecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>