Google mesajlar güvenlik önlemlerini artırdı

0

Google mesajlar güvenlik

Google mesajlar güvenlik önlemlerini artıracak yeni güncelleme yayınladı. Özellikle onaylanmış SMS’ler özelliği, bu konuda önemli avantajlar sunacak.

Google mesajlar güvenlik için yeni adım attı

Günümüzde kullanıcıları güvenlik anlamında en çok tedirgin eden uygulamaların başında mesajlaşma uygulamaları geliyor. Google, kendi mesajlar uygulamasını daha güvenli hale getirmek için bir takım yeniliklere gitti.

12 Aralık’ta yayınlanan güncelleme ile Google mesajlar hem daha kullanıcı dostu hale geldi hem de daha güvenli bir hal aldı. Yeni özellikler arasında en çok dikkat çeken ise onaylanmış SMS’ler oldu. Google, size mesaj gönderen kişilerin güvenilir olup olmadığını göstermek için artık onaylanmış SMS hizmeti sunuyor. Onaylanmış SMS’te işletme logosu üzerinde tik sembolü yer alıyor. Böylelikle kullanıcılara, mesaj atan ilgili işletmenin güvenilir olup olmadığı konusunda bilgi veriliyor.

ABD, Hindistan, Meksika gibi ülkelerde kullanıma sunulan yeni özelliğin kısa sürede diğer ülkeler için de sunulacağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>