Google Mesajlar planlama seçeneği sunacak

0

Google Mesajlar planlama

Google Mesajlar planlama özelliği ile kullanıcıların daha rahat mesajlaşmasını sağlayacak. Böylelikle kullanıcılar, mesajlarını istedikleri saate zamanlayabilecek.

Google Mesajlar planlama entegrasyonu

Google, son günlerde Google Mesajlar uygulamasına yönelik önemli iyileştirmeler yapıyor. Uygulamadaki dağınıklığı azaltmaya odaklanan Google, bunun için kategorilere ayırma gibi önemli özellikler sunuyor.

Son olarak uygulamada planlama özelliği için entegrasyon çalışmaları başlamış durumda. Google, planlama özelliğiyle kullanıcıların Google Mesajlar’da göndermek istedikleri mesajları zamanlamasını sağlayacak.

Entegrasyonuna bağlanan yeni özellikte gönder tuşuna basılı tutunca ‘tarih ve zaman seçin’ uyarısı geliyor. Burada tarih ve zaman geçimi yaptıktan sonra kullanıcılar mesajlarını istedikleri gibi zamanlayabiliyor. Ayrıca açılır pencere yardımıyla bu planlanan mesajlar için silme veya zaman değiştirme gibi işlemler de yapılabilecek. Planlanan mesaj gönderildiğinde ise yanındaki ikonla planlanmış mesaj ibaresine yer verilecek.

Şu an için yalnızca sınırlı kullanıcı sayısı için sunulan yeni özelliğin kısa sürede tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Entegrasyon ile yeni özellik küresel ölçekte kullanıma sunulacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>