Google mobil arama sonuçlarında kitap önizlemeleri gösterilecek

0

Son dönemlerde kitap ve e-kitaplara yönelik farklı firmalar tarafından geliştirmeler yapılırken, son haber Google’dan. Mobil arama deneyimini arttırmak isteyen Google kitap önizlemelerinin direk akıllı telefonunlar üzerinden görüntülenmesini sağlayacak.

Google için değişikliği Satyajeet Salgar duyururken açıklamalar Twitter’da yapıldı. Google masaüstü aramasına eklenen özelliğin artık mobil için de getirildiği belirtildi. Kitap önizleme olarak Türkçe’ye çevrilebilecek özellik, “Preview book” olarak adlandırılıyor.

Kitap Önizlemeleri İlk ABD’de Başladı

Dolayısıyla başlangıç aşamasında Amerika gibi özelliğin kullanıma sunulduğu bölgelerde kişiler bu özellikten faydalanabilecek. Fakat özellik için küçük bir detay daha var. Öyle ki Google Kitap arama içinde bir kitapta önizleme varsa ancak bu özellik aktif olarak kullanılabilecek.

Kitap önizlemeleri için paylaşılan ekran görüntüsü ise şöyle;

Google mobil arama için getirilen yeni özellikten ekran görüntüsü.

Kitap önizleme bağlantısını tıkladığınızda Google Kitap Arama’daki kitap önizleme ara yüzüne geçiş yapılacak ve buradan kitap için ön inceleme gerçekleştirilebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>