Google ne kadar ceza aldı?

0

Google ne kadar ceza aldı

Google, son yıllarda Avrupa Birliği başta olmak üzere birçok bölgede ceza ödemek durumunda kalıyor. Peki şimdiye dek Google ne kadar ceza aldı?

Son 3 yılda Google ne kadar ceza aldı?

Google, rekabet kurallarına uymadığı gerekçesiyle son yıllarda birçok ülkeye ceza ödemek durumunda kaldı. Rekabeti önleyici strateji izleyen Google, son 3 yılda 8,21 milyar euroluk para cezası ödemek durumunda kaldı.

2016 yılında Avrupa Birliği tarafından, Andorid işletim sistemiyle piyasanın domine edilmeye çalışıldığında bu durumun rekabet kurallarına aykırı olduğuna karar verilmişti.

Google’ın rekabeti ihlal ettiği diğer alanlar arasında ise internet alışverişleri ve internet reklamlarıyla ilgili faaliyetler de bulunuyor.

İnternet alışverişleriyle ilgili ceza tutarı 2,42 milyar Euro internet reklamlarıyla ilgili ceza miktarı ise 1,49 milyar Euro olarak belirtilmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>