Google Nest resmen genişliyor

0

Google, akıllı ev sistemi olarak konumlandırdığı termostat ürünü Nest’i, Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde satışa çıkarma kararı aldı.

Ev sıcaklığını ayarlayan akıllı termostat Nest artık Almanya, Avusturya, İtalya ve İspanya’da da kullanıcılara ulaşacak.

Nest’, iki yıl önce 3,2 milyar dolara satın alan Google, ürünü akıllı ev sistemlerinin merkezi olarak konumlandırmak istiyordu. Ancak Amazon’un yapay zekalı dijital asistan servisi Amazon Echo’nun piyasaya çıkmasıyla, Nest bir adım geride kaldı. Google da Echo’ya rakip olarak Home ve Googe Asistant servisini geliştirmeye odaklandı.

Akıllı ev sistemleri çözümü

Nest, Avrupa’da ev sahibinin alışkanlıklarını öğrenen akıllı termostat, yangın/duman/gaz alarmı ve güvenlik kamerası olarak hizmet verecek.

Google’ın Nest ürünleri aslında 190 ülkede kullanılıyor ancak resmi olarak sadece, ABD, İngiltere ve Hollanda’da satıştaydı. Google bu ülkelerdeki ürünlere destek ve garanti de sağlıyor.

Nest’in yöneticisi, 4 yeni ülkede satışa çıkmalarının ardından Nest’i dünya çapına yaymakta daha hızlı davranacaklarının da altını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>