Google, öncü reklam gösteren mobil siteleri cezalandıracak

0

Mobil cihazlardan web sayfalarını gezinenlerin en büyük kabusu haline gelen, öncü/ara reklamlar, kullanıcıların büyük şikayetlerine konu oluyordu.

Bir web sitesine girerken veya bir sayfayı açarken, ekranı kaplayan pop-up reklamlar, özellikle mobil cihazlarda büyük problem olabiliyor zira mobil cihazlarda bu reklamları yüklemek hem zaman hem de büyük veri kaybı anlamına geliyor.

Sık ziyaret edilen bir web sitesinde, her yeni sayfaya tıklandığında ekrana gelen bir reklam, kullanıcıların kotalarını hızla tüketen, bekleme zamanlarını da rahatsız edici şekilde arttıran bir sorun.

Yeni algoritma çalışmaya başladı

Ağustos 2016’da bu reklamlara karşı harekete geçeceğini açıklayan Google, şimdi gerekli algoritmaların hazır olduğunu ve 10 Ocaktan beri resmen yayına girdiğini duyurdu. Buna göre, Google bu tür rahatsız edici reklamlar yayınlayan siteleri tespit edecek ve bunları arama listelerinde aşağıda gösterecek. 

Diğer bir deyişle artık Google arama sonuçlarında üst sıralarda görünmek isteyen siteler, mobil kullanıcılara bu tür reklamlar göstermeyi kesmek zorunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>