Techinside Google News
Techinside Google News

Google One sonunda 100 milyon aboneye ulaştı!

Google One için kilometre taşı niteliğindeki bu gelişme arama devinin abonelik gelirlerini arttırma çabası açısından oldukça önemli

Google CEO’su Sundar Pichai Cuma günü yaptığı açıklamada, arama devinin Google One abonelik hizmetinde 100 milyon kullanıcı rakamına ulaştığını duyurdu. Gmail, Drive ve Fotoğraflar gibi ücretsiz hizmetler için ek depolama alanı ve daha fazla özelliğe erişim sağlayan hepsi bir arada abonelik hizmeti Google One bundan yaklaşık 6 yıl önce, Mayıs 2018’te kullanıma sunulmuştu.

Google’ın sonunda bu kilometre taşına ulaşılması, şirketin fotoğraflar için sınırsız Google Drive depolama alanını sonlandırması gibi insanları ücretsiz planlarından uzaklaştırma çabalarının altını çiziyor. Arama devine ait YouTube Premium hizmetinin bu noktaya ulaşması dokuz yıl sürdü, ancak o da reklamların kaldırılması ve müzik ya da yüksek kaliteli akış gibi ekstra özellikler sayesinde kısa süre önce 100 milyon aboneye ulaştı (ve aynı zamanda YouTube reklam engelleyicileri engellemek için değişiklikler yaptı).

- Advertisement -

Şirket geçen ay dördüncü çeyrek kazançlarını açıkladığında ve işten çıkarmalar için harcadığı milyarları açıkladığında 100 milyon sınırına yakın olduğunu söylemişti. Geçtiğimiz hafta ise Bard’ın yerini alacak Gemini Advanced tanıtıldı ve Google One planı güçlendirilmiş oldu.  

Yeni AI planı, şirketin 2TB depolama alanı ve VPN ve dark web izleme gibi diğer özelliklerle birlikte gelen yıllık 100 dolarlık mevcut Google One Premium planına benziyor, ancak iki kat daha pahalı. Kullanıcılara Bard sohbet robotunun yeni adı olan Gemini’nin güçlendirilmiş bir versiyonuna erişim sağlıyor ve yakında Gmail ve Docs gibi hizmetlerin içindeki bu üretken yapay zekâ özelliklerine erişim ekleyecek.

Gemini Advanced, kodlama, mantıksal akıl yürütme ve yaratıcı çalışma gibi karmaşık görevlerde başarılı olmak için tasarlandı. Uzun konuşmalar sürdürebiliyor ve önceki etkileşimlerden bağlamı anlayabiliyor. Google, Gemini Advanced’in kişisel bir öğretmen olabileceğini, kodlama tavsiyeleri verebileceğini ve içerik oluşturucuların yeni fikirler üretmesine yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Gemini Advanced, Google One AI Premium Planı’nın bir parçası olarak aylık 719.99 TL karşılığında, ilk iki ay ücretsiz deneme fırsatı ile kullanıma sunulacak.

Bu arada Google’ın AI Premium kayıtları için destek sayfasının sorun giderme bölümüne göre, kullanıcılar Apple’ın App Store ödemeleri yoluyla AI Premium planına abone olamıyor, bu nedenle abone olmak için önce bu planı iptal etmeniz gerekiyor. Ayrıca, aile grupları arasında paylaşılamıyor

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir