Google Pay web için geliyor!

0

Google Pay web

Google Pay web için de kullanılabilir hale geliyor. Google Pay web hizmeti ile daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmak mümkün olacak.

Google Pay web hizmeti

Google Pay artık akıllı telefonlarla sınırlı değil. Google söz verdiği gibi hem PC hem iOS kullanıcıları için web hizmetini başlattı. Böylelikle Google Pay hizmetini tarayıcılar üzerinde ve iOS telefonlarda kullanmak mümkün hale geldi. Tarayıcılardan bağımsız olan yeni özellik, kullanıcı isteğine bağlı olarak Firefox veya Safari ile kullanılabilecek. Google, hizmetini Android dışına çıkaran yeni özellik ile daha fazla kullanıcıya sahip olmak istiyor.

Ayrıca bu girişim, Google’IN Apple’a karşı rekabette attığı bir adım olarak görülüyor. Google Pay bu sayede, 2016 yılından bu yana web’de kullanıma sunulan Apple Pay ile rekabetini farklı bir boyuta taşıyor.

Her iki ödeme hizmeti de kullanıcıların alışveriş deneyimini dijital olarak sağlamayı amaçlıyor. Dijital ödemeler ile daha hızlı, daha güvenli ve kullanıcı dostu bir deneyim yaşanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>