Google Play’de aile dönemi başlıyor

0

Google, Android kullanıcıları için satın aldıkları uygulamaları ailece paylaşabilmelerini sağlayacak Google Play’de Aile Kütüphanesi özelliğini resmen duyurdu. Bir süredir, uygulamaların aile bireyleri ile paylaşılmasını sağlayacak bir düzenleme üzerinde çalıştığı bilinen internet devi böylece mobil uygulama pazarında önemli bir adım atmış oldu.

Aile Kütüphanesi özelliği uygulamaları, kitapları, filmleri, müzikleri ve oyunlar kapsayacak. Kullanıcılar, paylaşmak istedikleri içerikleri aile bireylerine ait Android telefon ve tabletleri ile paylaşabilecek. Ancak bazı durumlarda paylaşımlar web, iOS, akıllı TV’ler gibi platformları da kapsayabilecek.

Müzik içerikleri ise toplamda 6 kullanıcıya kadar paylaşılabilecek. Kullanıcının Google Play Family Plan teklifi üzerinden şarkıyı satın almış olması gerekecek. Yeni Aile Kütüphanesi planı şimdilik Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zellanda, İngiltere ve ABD’de devreye girecek. Daha sonraki aşamada tüm dünyaya açılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>