Google Play Filmler ve TV uygulamasında yenilik

0

Google Play Filmler ve TV

Google Play Filmler ve TV strateji ve işleyiş olarak değişikliğe gidiyor. Artık Google TV adı altında hizmet sunulmaya başlanacak.

Google Play Filmler ve TV uygulaması için yeni dönem

Google tarafından gerçekleştirilen donanım lansmanında, yazılım tarafı için de önemli yenilikler tanıtıldı. En önemli değişiklik ise Google Play Filmler ve TV’de yaşandı.

Google artık bu platformun Google TV adıyla hayatına devam edeceğini duyurdu. Kullanıcılar filmler ve çeşitli içerikler satın alabildiği platform, Google TV adını taşıyacak. Böylelikle uygulamayla ilişkili ürünler, Chromecast with Google TV adıyla isimlendirilecek. Google stratejik olarak yapacağı bu değişiklik, Apple TV ekosistemiyle rekabet edebilecek.

Böylelikle aslında ilk olarak 2014 yılında kullanılan Google TV hayata geçmiş oldu. Google TV uygulaması ilk olarak Android telefonlarda indirilmeye sunulacak.

Ayrıca bu stratejiyle birlikte Google’ın Play etiketinden de vazgeçtiğini söyleyebiliriz. Bir dönem Google, Play etiketi adı altında tüm hizmetlerini toparlamaya çalışıyordu. Google Play Music uygulamasının da YouTube Music olarak değiştirilmesi, Google’ın platformlarını daha net hale getirmek istediğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>