Techinside Google News
Techinside Google News

Google play mağazalarında doğrudan operatör faturalandırmasını hizmete sundu

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’nın (META) önde gelen ödeme hizmeti sağlayıcısı TPAY, mobil ödeme alanının uluslararası ölçekte lider kuruluşlarından Bango ve Orta Doğu’nun telekom devi Etisalat’ın Mısır temsilciliği ile bölgedeki 30 milyonun üzerinde Android kullanıcısını ilgilendiren çok önemli bir anlaşmaya imza attı
- Advertisement -

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’nın (META) önde gelen ödeme hizmeti sağlayıcısı TPAY, mobil ödeme alanının uluslararası ölçekte lider kuruluşlarından Bango ve Orta Doğu’nun telekom devi Etisalat’ın Mısır temsilciliği ile bölgedeki 30 milyonun üzerinde Android kullanıcısını ilgilendiren çok önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma ile Mısır’daki Android kullanıcıları Google Play uygulama mağazası üzerinden uygulama, oyun ve dijital içerik satın alırken ödeme yöntemi olarak Doğrudan Operatör Faturalandırmasını (DOF) seçebilecek. 

Üç firmanın imza attıkları anlaşma, özellikle kredi/banka kartı gibi geleneksel ödeme yöntemlerine erişimi olmayan ve ülke nüfusunun yüzden 60’dan fazlasına tekabül eden Etisalat müşterisi Mısırlılar için çok önemli. Zira bu aboneler Google Play üzerinden yapacakları herhangi bir online satın alma işleminin bedelini artık gelecek ayki cep telefonu faturalarına yansıtabilme olanağına kavuştu. Doğrudan Operatör Faturalandırmasının (DOF) Google platformunda kullanıma sunulmasıyla birlikte, söz konusu satın alma işlemleri için kredi kartı ya da banka kartına duyulan ihtiyaç ortadan kalkıyor.

Bango CEO’su Paul Larbey, anlaşmayla ilgili olarak, “TPAY ile ortaklığımız, Bango Payment teknolojisini TPAY operasyonel uzmanlığıyla bir araya getirerek uygulama geliştiricilerin ürünlerinden daha başarılı bir şekilde para kazanmalarını sağlıyor,” açıklamasını yaptı. Etisalat Mısır’ın Tüketiciden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmed Yehia ise şöyle konuştu: “Google Play’in geniş yelpazesi içindeki içerik ve hizmetlerin ödemesinde en hızlı, en kolay ve en zahmetsiz yöntem olan DOF’u müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz için mutluyuz.” 

TPAY’in COO’su Raj Soni ise, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bölgemizdeki üye işletmelerimizin sürdürülebilir büyüme ivmesi yakalamalarına yardımcı olmak adına mikro ödeme işlemlerindeki en kolay/güvenli tahsilat yöntemini ve sınıfının en iyisi ödeme deneyimini sunmaya kararlıyız. E-ticarette dünya lideri ve yenilikçi bir aktör olan Bango ile ortaklığımız, bir yandan TPAY’in büyümesinde anlamlı bir kilometre taşı olarak işlev görecekken bir yandan da Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde lider ödeme hizmetleri sağlayıcısı olma vizyonumuza güç verecek.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir