Google Play Music hizmeti için sona gelindi

0

Google Play Music hizmeti

Google Play Music hizmeti için artık son tarih netleşti. Ekim ayı itibariyle Google Play Music ve buna bağlı hizmetlere veda edilecek.

Google Play Music hizmeti neden sonlandı?

Son yıllarda müzik sektöründe dijital hizmet sunan platformlar arasında kıyasıya bir rekabet bulunuyor. Sürekli olarak bu sektöre yeni hizmet sağlayıcılar ve yeni uygulamalar katılırken, bazıları da siliniyor.

Google, bu konuda aldığı radikal karar ile gündeme geldi. YouTube Music’in piyasaya çıkmasıyla birlikte, yine Google’ın sahibi olduğu Google Play Music artık anlamını yitirmişti. Google bu durumda uygulamanın boş kalması yerine, net bir şekilde kapatma kararı aldı.

İlk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da Eylül itibariyle Google Play Music sonlanmış olacak .Ekim ayı itibariyle ise hizmet tüm dünyada sonlanmış olacak. Hizmetin sonlanmasıyla birlikte sadece uygulamada değil, web üzerinden de hizmet verilmeyecek.

Bununla birlikte Google Play Music’le çalışan tüm bağlı uygulamalar için de hizmet sonlanmış olacak. Hizmetin kapanışı konusunda net tarihler verilmemiş olsa da Google, artık müzik satın alma hizmeti vermeyecek. Ancak diğer platformlardan satın alınan müzikler YouTube Music’e yüklenebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>