Google Play Store kuralları sıkılaştıracak

0

Google Play Store kuralları

Kullanıcı memnuniyetini artırmak amacıyla Google Play Store kuralları sıkılaştırma kararı aldı. Böylelikle uygulamalar hakkında daha fazla bilgi verilecek.

Google Play Store kuralları değiştiriyor

Son yıllarda uygulama yayınlayıcılar, uygulamalarını ücretli yapmaktan vazgeçiyor. Bunun yerine uygulama içi satın almalar ve abonelikler sunuluyor.

Böylelikle kullanıcıların kısıtlı bir şekilde de olsa uygulamaları deneyimlemeleri ve beğendikleri takdirde uygulamaları satın almaları hedefleniyor. Ancak Google, Play Store tarafında kullanıcı memnuniyetini artırmak amacıyla bu yol haritasında değişikliğe gidiyor.

Artık Google, Play Store’a eklenecek uygulamalarda daha şeffaf bir yol izlenmesini talep edecek. Böylelikle uygulama yayınlayıcılardan abonelik ücretleri gibi bilgileri net olarak açıklamaları belirtilecek. Bu sayede kullanıcıların kandırılmasının veya dolandırılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yanıltıcı aboneliklerin önüne geçmek ve geliştiricilerin daha şeffaf olmasını sağlayacak yeni kısıtlamalar 16 Haziran 2020 itibariyle kullanıma sunulacak. Bu tarihten itibaren, uygulama yayınlayıcıların kullanıcılar için ek bilgilendirmelerde bulunması gerekecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>