Google Podcasts tasarımı yenilendi

0

Google Podcasts tasarımı

Uzun süredir beklenen Google Podcasts tasarımı yenilendi. Google Podcasts, yeni tasarımıyla daha kullanıcı dostu bir görünüme kavuşmuş oldu.

Google Podcasts tasarımı değişti

Son yıllarda Podcasts dinleyici sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Teknoloji devleri de artan bu kullanıcı talebini değerlendirmek için çeşitli girişimlerde bulunuyor.

Google’n Spotify’a rakip olarak geliştirdiği Podcasts, eski bir tasarıma sahipti. Artan kullanıcı talebinin ardından Google, uygulamasında önemli bir tasarım güncelleme yaptı. Üç sekmeli yeni bir arayüz sunulan uygulamada, kullanıcı deneyimi için daha sade bir görünüm sağlandı. Ayrıca ana ekranda sadece keşfedilmesi gereken Poadcast’lerle sınırlı kalınmayarak, favoriye alınan içerikler gösteriyor. Böylelikle kullanıcıların en beğendikleri yayıncılara daha hızlı bir şekilde ulşaması sağlanıyor.

Sağ üst köşede bulunan kırmız nokta ise kullanıcılara favori yayınlarının yeni bölümünün geldiğini gösteriyor. Otomatik indirme özelliğiyle de kullanıcıların istedikleri ortamda istedikleri zaman yayınları dinlemesini sağlıyor.

Kademeli olarak yayınlanmaya başlanan bu güncellemenin, kısa sürede tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Google Podcasts, yeni tasarımıyla hem kullanıcı memnuniyetini artırmayı hem de yeni kullanıcılar kazanmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>