Techinside Google News
Techinside Google News

Google Primer yeni derslere kavuşuyor

Google'ın pazarlama tabanlı uygulama sistemi Google Primer genişliyor, yeni içerikler ile güçlü hale geliyor.
- Advertisement -

primerGoogle yaklaşık olarak 1 yıl önce teste sunduğu girişimler için mini- marketing dersleri sunan uygulaması Google Primer’ı güçlendiriyor. Google üzerinden çalışan uygulama ile arama motoru pazarlama içeriği, medya planlaması, içerik yönetimi ve benzeri derslere ulaşılabiliniyor. Deneme aşamasını yavaş yavaş ardında bırakan Google Primer hakkında şirket çok fazla yorum yapmazken, son versiyonun aktif olmasıyla birlikte mobil site tasarımı, program bazlı satın alım, arama tabanlı reklam içeriği gibi başlıklarda da destek sunacak.

Android platformunda yer alan ve Ekim ayında iOS’ta kendini gösteren olan Google Primer, her geçen hafta daha fazla ders konusuna sahip olacak.

Google’ın dediğine göre Google Primer sayesinde marketing yetkilileri, küçük ya da büyük ölçekli şirketlerde çalışmalarına ne gibi artılar katabileceğini öğrenecek. Çevrim dışı olarak küçük içeriklerin de görüntülenmesine izin veren Primer uygulamasında kullanıcılar kendi profillerini, işlerini saklayabilecek ve başkalarıyla da paylaşım yapacak.

Test sürümünün sadece başlangıç seviyesinde dersler içerdiği söylenirken, zamanla çok daha geniş bir alana yayılacağı, girişten üst seviyeye kadar başlıkların yer alacağı belirtiliyor. Derslerin jargondan uzak, yani pazarlama konusunda yeni olanların aklını karıştıracak terimlerden de arımış bir yapıda olduğu eklenen Google Primer, endüstrinin uzmanları ve şirket çalışanları tarafından geliştiriliyor.

Yenilenen sürümle birlikte kişiselleştirilmiş “bir sonraki adım” sistemi, ders sonunda uygulama sahibine destek sunacak. Böylece kullanıcı müşterilerine satış yaptığını, yeni ürünler duyurduğunu ve hatta doğum günü tebriği yolladığını gösterebilecek, direkt olarak paylaşımda bulunacak.

Google Primer şu an iTunes ve Google Play üzerinde ücretsiz olarak kullanıcılarını bekliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir