Google Project Guideline uygulamasını test ediyor

0

Google Project Guideline

Görme engelliler için geliştirilen Google Project Guideline uygulaması test aşamasına geçti. Uygulamayla, görme engellilerin yardım almadan hareket etmesi hedefleniyor.

Google Project Guideline uygulaması testleri

Sosyal sorumluluk kapsamında görme engelliler için bir uygulama geliştiren Google, bu uygulamada test sürecine geldi. Project Guideline isimli uygulamayla, kullanıcıların günlük hayatının daha da kolaylaşması hedefleniyor.

Project Guideline ile kullanıcıların rehber köpeklere veya herhangi birine ihtiyaç duymaması isteniyor. Kemik iletim, yani iç kulağa gönderilen ses yardımıyla kullanıcılar merkezden uzaklaştıklarında uyarı verilecek. Ses artışıyla kullanıcılar uzaklaşma durumları hakkında bilgi alabilecek.

Bu uygulamanın geçmişinde ise görme engelli bir koşucunun talebi yatıyor. Tek başına koşmayı isteyen bu kişi, böyle bir uygulamanın geliştirilmesi yönünde talepte bulunmuştu. Şu an testleri devam eden Project Guideline isimli uygulamanın, kullanıcıların tek başına koşmasını sağlayabileceği belirtiliyor. Ayrıca uygulamanın çalışmak için internet bağlantısına ihtiyaç duymaması da en büyük artısı olarak görülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>