Google reklam ayarları güncellendi

0

Google reklam

Google reklam ayarları araçlarında güncellemeye giderek kullanıcı dostu hizmet verecek. Google reklam ayarları ile artık “hatırlatıcı reklamlar” susturulabilecek.

Google reklam stratejisi

Hatırlatıcı reklam stratejisini özellikle e-ticaret siteleri kullanıyor. Örneğin bir çift ayakkabı almak istediğinizde ve site ziyareti yaptığınızda, site sahipleri size bununla ilgili hatırlatıcı reklamlar sunabiliyor. Eğer ürünle artık ilgilenmiyorsanız bu seçenek oldukça sinir bozucu bir hal alabiliyor. Google yapacağı güncelleme ile kullanıcı isteğine bağlı olarak bu reklamlara kısıtlama getiriyor.

Hatırlatıcı reklamları bir daha göstermemek için:

Google Hesabınızda oturum açın.

Reklam Ayarları’na gidin.

Aşağı kaydırarak “Hatırlatıcı reklamlarınız” seçeneğine gelin.

Hatırlatıcı reklamlarını kaldırmak istediğiniz bir reklam verenin yanındaki X işaretini tıklayın veya bu işarete dokunun.

Reklamın bir daha gösterilmemesi için yapılan yukarıdaki işlem, Google reklam hizmetlerini kullanan Google haricindeki web sitelerinin hatırlatıcı reklamları için geçerlidir. Bir daha göstermeme işlemi en az 90 gün boyunca etkili olur.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>