Google reklam gelirleri için önerilerde bulundu

0

Google reklam gelirleri

Koronavirüs nedeniyle dijitalde reklam sektöründe aksamalar yaşanıyor. Google reklam gelirleri için geliştiricilere yeni öneriler sundu.

Google reklam gelirleri için geliştiricilere öneriler sundu

Koronavirüs nedeniyle her sektörde büyük bir durgunluk yaşanıyor. Reklam sektörü de maalesef bu sektörler arasında yer alıyor. Ancak doğru strateji belirlendiğinde bu olumsuz etkileri en aza indirmek mümkün.

Google yayınladığı bir blog yazısında, geliştiriciler için reklam sektörüne yönelik önerilerde bulundu. Google, bu dönemde uygulama geliştiricilere özellikle değişen kullanıcı davranışlarını takip etmelerini öneriyor. Azalan reklam harcamaları nedeniyle sektördeki toplam gelirde düşüş yaşansa da bazı yöntemlerle bu olumsuzlukların aşılabileceği vurgulandı.

Kullanıcı metriklerinin takip edilmesinin bu dönemde ekstra önemli olduğunu belirten Google, insanların etkileşimde kalmasının önemini vurguluyor. Google, geliştiricilerin ödüllü reklamlar sunmasının reklam gelirlerini artırma konusunda faydalı olacağını belirtiyor. Ayrıca uygulamada harcama yapan kullanıcılara reklam göstermemenin, harcama yapmayanlara ise daha fazla reklam göstermenin faydalı olacağı vurgulanıyor.

Son olarak reklam sıklık ayarlamalarının yapılması gerektiğini de belirten Google, böylelikle kullanıcıların uygulamalarda daha iyi bir deneyim yaşamasının önemli olduğunu söylüyor. Özetle, koronavirüs her ne kadar reklam dünyasını zor durumda bıraksa da bunu en az kayıpla hatta gelir artışıyla atlatabilmek geliştiricilerin elinde.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>