Google, reklamla haberi karıştıracak

0

googleReuters’ın haberine göre Google, yeni bir işe adım atıyor ve farklı şirketlerin sunduğu tanıtım maksatlı basın bültenlerini In the News (haberler) sekmesi altında gerçek birer habermiş gibi yayınlamayı düşünüyor. Aslında geçtiğimiz Eylül ayında temelleri atılan bu yeni stratejinin amacının Google’a göre kullanıcıların istedikleri bilgiye farklı kaynaklardan en doğru biçimde yararlanması olduğu belirtiliyor.

İnternet kullanıcılarının doğru bilgiye ulaşması ve aynı zamanda diğer şirketlerin güvenlik ile reklam konularındaki standartlarını tehdit edebileceği söylenen bu çalışmanın Google’a direkt olarak bir kazancı olmayacakmış. Habere göre In the News sekmesinde yayınlanacak olan haber görünümlü yazılar için markalardan ekstra bir ücret talep edilmeyecek.

Bülten içeriklerinin öne çıkması için SEO numaralarına başvuracağı tahmin edilen markaların ise bu konuda hevesli olacağı öngörülüyor. Tüm bu olumlu tabloya rağmen internet gezginlerinin farkında olmadan gerçek haber değil de reklam içeriği okuyabilecek olması akılları bulandırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>