Techinside Google News
Techinside Google News

Google reklamları yapay zeka ile özelleşecek

Google reklamları yapay zeka ile özelleştirilmiş hale gelecek. Böylelikle reklamlar revize edilmiş başlıklar ile gösterilebilecek.
- Advertisement -

Google reklamları yapay zeka ile özelleştirilmiş hale gelecek. Böylelikle reklamlar revize edilmiş başlıklar ile gösterilebilecek.

Üretken yapay zeka, çevrimiçi reklamcılık da dahil olmak üzere işlerin yapılma şeklini değiştiriyor. Artan sayıda işletme, ticari ve pazarlama hedeflerini desteklemek için üretken yapay zekaya yöneliyor.

Örneğin Meta, reklamlarına üretici yapay zeka araçları ekledi ve Bing, son derece popüler olan yapay zeka sohbet robotu Bing Chat’e reklamlar ekledi. Bu listeye artık Google da katılıyor.

Üretken yapay zeka reklamlarda kullanılacak

Yapay zeka her zaman Google Ads’in bir parçası olmuştu. Ancak şimdi Google, platforma üretken yapay zeka geliştirmeleri  getiriyor. Google, işletmelerin kampanyalarını daha hızlı ve daha verimli bir şekilde piyasaya sürmelerine yardımcı olmak için Google Ads’e bir konuşma deneyimi ekliyor. Google’a göre işletmeler, bu aracı kullanarak yaratıcı projelerine hızlı bir başlangıç ​​yapmak için Google AI’dan fikir isteyebilir ve hatta Google’a göre anahtar kelimeler, başlıklar, açıklamalar, resimler ve diğer kampanya varlıklarını oluşturmasını sağlayabilir.

Google ayrıca, bir işletmenin açılış sayfalarındaki içeriği ve üretken AI ile reklamları kullanan otomatik olarak oluşturulan varlıklarını (ACA) güçlendiriyor. Artık ACA, bir kullanıcının arama sorgusuna ne girdiğine bağlı olarak Google Arama reklamları oluşturabilecek ve uyarlayabilecek.

Örneğin Google, birisi “kuru hassas ciltler için cilt bakımı” araması yaptığında, Google AI’ın aramayla daha iyi eşleşen yeni bir sorgu oluşturmak için bir işletmenin içeriğini ve mevcut reklamlarını kullanabileceğini söylüyor. Bu durumda, reklamın revize edilmiş başlığı, aramayla daha iyi uyum sağlamak için “Kuru, Hassas Cildinizi Yatıştırın” şeklinde olacak.

Kişiselleştirilmiş reklamlar, işletmelerin hedef kitlelerine daha iyi ulaşmasına ve tüketicilerin ihtiyaç duyduklarını daha kolay bulmalarına yardımcı olacak. Kullanıcının duymak istediğini söylemek için başlıkların manipüle edilmesi, reklamın gerçekten kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaya uygun olup olmadığı veya sadece bu şekilde görünmesi için sağlanmış olup olmadığı sorusunu gündeme getiriyor.  Son olarak Google, işletmelerin özel öğeler oluşturmasına yardımcı olmak için Maksimum Performans reklam kampanyalarına üretici yapay zekayı dahil ediyor. Bu özellik, Google Ads’deki yeni konuşma deneyiminde de kullanılabilecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir