Google Safe Browsing uygulaması 3 milyar kişiye ulaştı

0

Google’ın, güvenli internet ortamı yaratmak için zararlı linkleri listelediği ve tarayıcıların zararlı/tehlikeli adreslere girişinde uyarı veren Safe Browsing uygulamasını kullananların sayısı, 3 milyar kişiye ulaştı.

Chrome, Friefox ve Safari tarayıcılarda geçerli olan Safe Browsing uygulaması ve bazı internet servis sağlaycılar tarafından kullanılan hizmet, tespit edilen zararlı adreslerin analizinin yapılmasını ve diğer kullanıcılara bu adreslere girerken uyarı verilmesini sağlıyor.

Google, son bir yılda bu hizmeti Android, Ads, Analytics, Gmail ve Google Play gibi bazı servislerine de entegre etti. Böylece Mayıs 2016’da 2 milyar olan kullanıcı sayısı bir buçuk yıl içinde 3 milyar kişiye ulaştı. Safe Browsing uygulaması, veri trafiğini arttırmamak için internete bağlanan cihazın güvenliği için gerekli olan minimum veriyi mümkün olan en sıkıştırılmış formatta gönderiyor. Böylece bağlantıları yavaşlatmadan ve yüksek veri trafiği oluşturmadan cihazların güvenliğini sağlayabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>