Google San Jose kampüs planlarını açıkladı

0

Hızla büyüyen kampüs ihtiyacı için San Jose’de yeni bir kampüs inşaatına başlamayı planlayan Google, bu yeni kampüs hakkındaki planlarını da açıkladı.

Geleceğin şehirleri için örnek

Dünyanın en ileri teknolojik gelişmelerine imza atılacak kampüs içinde yaşayanlar içinse doğal ve yeşil bir kasaba görünümünde olacak. Bir diğer deyişle, karşımıza bilimkurgu filmlerinde görmeye alıştığımız siber-punk tarzı bir teknoloji kabusu çıkmayacak.

Yaklaşık 350 dönüm genişliğindeki kampüs sıcak, hayat dolu, yeşil, doğal, ekolojik bir kasaba görüntüsüne sahip olacak. Kasaba Google çalışanları ve aileleri için geniş yerleşim alanlarına da sahip olacak. Bölgede, kar amacıyla çalışmayan oteller, konser salonları, etkinlik alanları da yer alacak. Böylece Google çalışanları için bu bölgede yaşamak sosyal açıdan da cazip hale gelecek.

Ayrıca, bölgedeki tüm binalar, güneş enerjisiyle çalışacak ve kampüsün enerjisi çok büyük oranda yenilenebilir enerjiden sağlanacak. Elbette bu kasabanın sokaklarında, Waymo teknolojisiyle çalışan otonom Shuttle’lar ve sürücüsüz otomobiller de standart ulaşım araçları olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>