Google satış mağazası mı açıyor?

0

Google satış mağazası

Google’ın Şikago’da bir perakende alanını satın almasının ardından, Google satış mağazası açacak haberleri çıkmaya başladı. Peki bu iddialar doğru mu?

Google satış mağazası için yeni iddialar

Şikago Tribune gazetesinin iddialarına göre Google, geçtiğimiz günlerde Şikoga’da 14 bin metrekarelik bir perakende alanı satın aldı. Dijital ortamda günümüzün en önemli şirketlerinden biri olan Google’ın bu satın alması, fiziksel mağaza açıyor iddialarını gündeme getirdi. Özellikle son yıllarda tüketici odaklı birçok teknolojik ürün geliştiren Google, bu alana yönelebilir. Böylelikle Apple, Microsoft gibi şirketlerle olan rekabet daha da kızışabilir.

Google son yıllarda geliştirdiği akıllı hoparlör, Chromecast ve Pixel serisi telefonlarıyla tüketicilerin dikkatini çekiyor. Dijital ortamda bu ürünlerinin satışını sürdüren Google, kendi fiziksel mağazasıyla perakende pazarına önemli bir giriş yapabilir.

ABD’nin ardından Avrupa ve Asya bölgelerinde de fiziksel mağazaların açılması, Google’ın Apple gibi şirketlerle olan rekabetini artırabilir. Henüz resmi bir açıklama gelmese de birkaç yıl için Google Store adıyla fiziksel satış mağazaları görmek pek de sürpriz olmaz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>