Google siber güvenlik şirketi satın alıyor

0

Google siber güvenlik

Google siber güvenlik şirketi Siemplify’ı satın alıyor. Bu satın alım ile Google, İsrailli şirketlere daha çok yaklaşmış oldu.

Google siber güvenlik şirketi Siemplify’ı bünyesine katıyor

Google, 1 milyar dolarlık navigasyon uygulaması Waze’i satın almasından dokuz yıl sonra, bir başka İsrailli şirket olan Siemplify’ı 500 milyon dolar karşılığında satın alıyor. Satın alma, Google’ın bir İsrail şirketini dördüncü ve ABD dışındaki siber güvenlik endüstrisindeki ilk satın alımı olacak.

Google Cloud Güvenlik Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Sunil Potti yayınladıkları bir yazıda, Siemplify’ın şirketlerin tehdit yanıtlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için Google Cloud’ın güvenlik ekibinin bir parçası olacağını yazdı. Siemplify’ın bulut hizmetleri, Google’ın bulut etkinliklerinin ve siber güvenlik operasyonlarının temelini oluşturacak ve “ekibinin yeteneği öncülük edecek” dedi.

İsrailli şirket, 2015 yılında, Tel Aviv’de ofisleri ve New York’ta merkezi bulunan girişimciler Amos Stern CEO, Alon Cohen CTO ve Garry Fatakhov COO tarafından kuruldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>