Google Silikon Vadisi’nde 10 bin ev yapacak

0

Silikon Vadisi’nde hızla büyüyen ev problemi nedeniyle teknoloji şirketlerinin genç çalışanları yaşayacak ev bulamıyorlar. Ev fiyatlarının astronomik boyutlara ulaşması nedeniyle kampüs içinde yatıp kalkan, şirketin otoparkına çektikleri kamyonları eve dönüştüren çalışanlar da var.

Google, Silikon Vadisi’nde kuracağı yeni kampüsünde bu sorunun yaşanmaması için kampüs içine 10 bin evden oluşan bir yaşam bloğu da ekleyecek. Bu sayede hem Google çalışanları kampüse yakın yaşama imkanı bulacaklar hem de bölgedeki ev talebi rahatlamış olacak.

Ancak Google bu ev projesine bir şart koşuyor. Bölgenin yerel yönetimiyle pazarlık yapan Google, kampüs için verilen iznin üzerine 75 bin metre karelik ek ofis binası için de izin istiyor ve bu iznin verilmesi halinde evleri inşa edeceğini belirtiyor. Yerel yönetimin ise eli kolu bağlı görünüyor. Bölgedeki bütün şirketler, yerel yönetimden ev projelerine destek vermesini ve daha fazla müteahidi ev yapmaları için bölgeye davet etmelerini istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>