Google siyasi reklamları kısıtlayacak

0

Google siyasi

Google siyasi reklamlar için önlem almaya hazırlanıyor. Yeni planlamayla Google’da siyasi reklam yapmak eskisi kadar kolay olmayacak.

Google siyasi reklam stratejisini değiştiriyor

İnternet dünyasının dev isimleri, yaklaşan ABD başkanlığı seçimleriyle birlikte siyasi reklam stratejilerini değiştirmeye başladı. Daha önce Facebook, siyasi reklamlar konusunda herhangi bir önlem alınmayacağını ve bu reklamların yapılmasına izin vereceğini duyurmuştu. Twitter ise siyasi içerikleri reklamlara hiçbir şekilde izin vermeyeceğini açıklamıştı.

Google da bu konuda yeni bir strateji uygulamaya başlıyor. 6 Ocak 2020’de hayatımıza girecek olan yeni düzenlemeyle Google, siyasi reklamları kısıtlayacak. Reklam verenler kullanıcıların yaş, cinsiyet ve posta kodlarına göre ayrım yapabilecekler. Ancak yaşadıkları bölge veya seçmen kayıtları, reklam verenler için yeni bir filtre olarak gelmeyecek. Böylelikle siyasi reklamlarda aslında çok da verimli bir strateji uygulanmasının önüne geçilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>