Google, Snapchat’e yatırım yapmış

0

Mark Zuckerberg’in, satın almak için kapısını aşındırdığı Snapchat’in aslında Google’dan yatırım aldığı ortaya çıktı.

Google’ın çatı şirketi Alphabet’in yatırım şirketi Google Capital’in web sitesinde beliren Snapchat logosuyla ortaya çıkan yatırımın gizlice yapıldığı da ortaya çıkıyor çünkü ne Google’ın ne de Snapchat’in bu konuda ağzını bıçak açmıyor. Dolayısıyla, Alphabet’in Snapchat’in ne kadarına ortak olduğu da şu anda bilinmiyor.

Google, daha önce çok sayıda sosyal medya servisini hayata geçirmiş ancak hepsinde hüsrana uğrayarak Facebook’a karşı havlu atmıştı. Ancak bu kes Facebook’u en çok korkutan ve kullanıcılarını kaptırdığı Snapchat ile ortaklığı, Google’a sosyal medyada aradığı fırsat kapısını açmış olabilir.

Google 2013’te Evan Spiegel’e tüm servisi satması için 4 milyar dolar teklif etmişti ancak geri çevrilmişti. Bu pazarlıktan sonra Google’ın Snapchat içinde küçük bir pay satın almayı başarabildiği anlaşılıyor. Ancak ne kadarlık pay aldığı ve ne kadar para ödediği şimdilik bilinmiyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>