Google sokak görünümü gizliliği artırıyor

0

Google sokak görünümü

Google sokak görünümü için gizlilik odaklı bir yenilik yaptık. Artık isteyen kişiler evlerini ziyaretçilere gizleyebilecekler.

Google sokak görünümü için yeni dönem

Djitalleşmeyle birlikte artan veri sayısı, kullanıcıların gizliliğini tehlikeye atabiliyor. Google, Haritalar uygulaması için bu konuda bir yeniliğe gidiyor.

Sokak Görünümü modunda uydu görüntüleri üzerinden gezinti imkanı veriliyor. Ancak özel mülklerin ve evlerin dışardan kısmen de olsa görünebilmesi, bazı kullanıcıları rahatsız ediyordu. Google, bu konuda önemli bir yeniliğe gitti. Sokak Görünümü yani Street View hizmetinde artık isteyen kullanıcılar evlerini saklayabilecekler.

Bu özellikle birlikte evler buzlanmış bir şekilde görünecek. Bulanıklaştırma seçeneğiyle birlikte kullanıcıların gizliliği sağlanmış olacak.

Bunun için kullanıcıların sorun bildir seçeneği üzerinden uygunsuz sokak görünümü olduğunu bildirmeleri yeterli olacak. Daha sonrasında ise e-posta adresiniz ve reCpatcha testiyle işleminiz tamamlanmış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>