Google Sony’nin 360 Reality Audio teknolojisini kullanacak

0

Sony’nin büyük beğeni toplayan ses teknolojisi 360 Reality Audio yakında Android telefonların standart özellikleri arasına girebilir.

Odaların içi konser salonuna dönüyor

Sony’nin geliştirdiği 360 Reality Audio teknolojisi sayesinde tek bir hoparlörden çıkan ses odanın içinde her yönden geliyormuş gibi bir etki yaratıyor. Bu da küçük ses cihazlarının bile konser salonu etkisi yaratmasını sağlıyor.

Google şimdi Android telefonların bu teknolojiyle donanması için çalışma yaptığını açıkladı. Sony’nin teknolojisi şimdilik çok kısıtlı bir cihaz listesinde kullanılıyor. Bunların arasında Amazon Echo cihazları da yer alıyor. Ancak Android cihazlarda bu donanımın yer alması teknolojinin çok geniş bir kitleye yayılacağı anlamına geliyor.

Öte yandan çalışmalar şimdilik çok erken aşamada ve henüz bu donanımların Android için ne zaman devreye gireceği bilinmiyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>