Techinside Google News
Techinside Google News

Google spam tespit sisteminde güncelleme duyurdu!

Arama devinin yaptığı spam tespit sistem güncellemesi Türkçe siteler için de geçerli olacak ve kademeli olarak devreye girecek
- Advertisement -

Son günlerde bir yandan ABD tarihindeki en büyük antitröst davalarından biriyle boğuşan, bir yandan da regülasyon kurumları tarafından cezaya mahkum edilen Google, bir yandan da ürün ve servislerinde yaptığı güncellemelerle kullanıcıları mutlu etmeye çalışıyor. Hızla büyüyen donanım pazarında Pixel 8 ve Pixel 8 Pro akıllı telefonları tanıtan arama devi, web sitelerine yönelik spam tespit sisteminde de yeni bir güncelleme yayınladı.

Google’dan yapılan açıklamada arama sonuçlarında sıklıkla karşımıza çıkan spam sonuçları engellemek için bir dizi yeni tedbirin yürürlüğe girdiği duyuruluyor. Bu yeni tedbirler özellikle aralarında Türkçe’nin de olduğu bir dizi dili kapsıyor. Güncellemenin tam olarak devreye girmesinin birkaç haftayı alabileceğini bildiren Google Arama Kalitesi Analisti Duy Nguyen, açıklama metninde şu ifadelere yer verdi:

“Bugün spam tespit sistemlerimizde birçok dilde ve spam türünde kapsamımızı geliştirecek bir güncelleme yayınlıyoruz. Bu spam güncellemesi, topluluk üyelerimizin Türkçe, Vietnamca, Endonezyaca, Hintçe, Çince ve diğer dillerde bildirdiği çeşitli spam türlerini temizlemeyi amaçlamaktadır. Bu güncellemenin özellikle gizleme, saldırıya uğramış, otomatik oluşturulmuş ve kazınmış spam söz konusu olduğunda, arama sonuçlarındaki görünür spam’i azaltmasını bekliyoruz. Güncellemenin kullanıma sunulması birkaç hafta sürecek.

google spam

Spam tespit güncellemesinden sonra bir değişiklik gören siteler spam politikalarımızı gözden geçirmelidir. Google Arama spam güncellemeleri ve siteniz yardım sayfamızdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yardım topluluğumuza ve bize spam raporları gönderen kullanıcılarımıza, çeşitli dillerdeki spam eğilimlerine ilişkin değerli geri bildirimleri için minnettarız. Bu raporlar, çözümlerimizi önceliklendirmemize ve doğrulamamıza yardımcı oldu. Arama deneyiminizi daha da korumak için bir sonraki güncellememiz üzerinde çalışıyoruz ve devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz! Lütfen topluluğa katılmaya devam edin (birden fazla dilde mevcut!) ve yeni geliştirdiğimiz spam rapor formumuz aracılığıyla bize geri bildirim gönderin.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir