Google Spotify’ı satın alıyor!

0

Nisan ayı bomba bir satın alma haberiyle başlıyor. Google, online müzik servisi Spotify’ı 41 milyar dolara satın alacağı ortaya çıktı.

Wall Street Journal’ın duyurduğu habere göre iki firma 41.1 milyar dolarlık nakit ve hisse ödemesi konusunda anlaştı. Google’ın bu hamlesi, en büyük rakibi Apple’ın popüler Müzik servisine karşı Google’ın elini güçlendirecek çok önemli bir adım olacak.

Apple, Müzik servisi üzerinden, aylık abonelik ücretleri ve reklam gelirleri ile önemli bir kazanç elde ediyordu. Apple Müzik’in en büyük rakibi ise, Spotify’dı. Hatta Apple Müzik’in ilk başta geliştirilme sebebi, Spotify’a rakip olabilmekti.

50 milyon ücretli abonesi olan Spotify’ın ayrıca ödeme yapmadan, reklam dinleyerek servisi kullanan yüz milyonlarca üyesi de bulunuyor.

Google’ın Spotify’ı satın alması ile uygulamanın artık Android ile standart olarak gelmesi ve Apple Müzik ile rekabet edebilmesi için kasasına çok daha fazla reklam ve pazarlama bütçesinin girmesi bekleniyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>