Google Stadia ortaklık kurdu

0

Google Stadia ortaklık

Sektöre çok hızlı bir giriş yapan Google Stadia ortaklık kurdu. Bu ortaklıkla Google Stadia, geliştirici şirketlerle ilişkilerini artıracak.

Google Stadia ortaklık ile büyüyecek

Oyun sektörüne hızlı bir giriş yapan Google, Stadia isimli platformuyla çalışmalarına devam ediyor. Ortaklık sayısı az olduğu için Stadia ile ilgili pek fazla yenilik haberi duymamıştık.

Ancak Google’ın kurduğu 5 yeni ortaklık ile Stadia geliştiricilerle artık daha yakın ilişiklerde bulunacak. Harmonix, Uppercut Games, Supermassive Games, Robot Entertainment ve Splash Damage stüdyoları ile yapılan ortaklık kapsamında, Stadia platformunda yeni oyunları görmemiz sürpriz olmayacak.

Orcs Must Die 3 oyunu, Google Stadia’ya eklenecek ilk oyunlardan biri olacak. Özellikle sonbahar aylarında, bu ortaklık kapsamında yeni oyunları da görmüş olacağız.

Yapılan ortaklıkla ilgili bütçe ve sözleşme hakkında bilgiler henüz basınla paylaşılmadı. Ancak Google Stadia’nın önümüzdeki aylarda da bu yeni ortaklıklara imza atması ve yatay büyüme hedefi doğrultusunda hareket etmesi pek de sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>