Google Street View ile Uluslararası Uzay İstasyonu’nu gezin!

1

Google Street View

Google Street View, dünya üzerindeki birçok yeri 360 derece görebilmek adına oldukça faydalı bir servis. Bugün itibarıyla bu deneyimi bir adım öteye taşıyan GoogleOuter Space View ismini verdiği çalışma sayesinde insanların Uluslararası Uzay İstasyonu‘nu da deneyimleyebilmesini mümkün kıldı.

Google Street View ile uzaya çıkıyoruz

Astronot Thomas Pequet tarafından 6 aylık görev esnasında kaydedilen görüntüler sayesinde yayına giren servis, aynı zamanda hem uzay istasyonu hem de burada astronotların nasıl yaşadığı ile ilgili bilgiler de barındırıyor. İstasyonda bir yandan gezip, bir yandan etrafta bulunan baloncuklara tıklayarak ilginç bilgiler alabilmek mümkün.

Tahmin edebileceğiniz gibi yer çekimsiz ortamda 360 derece kamerayla böylesi görüntüler almak pek de kolay değil. Thomas Pequet‘in bu çekim sürecini nasıl yaptığını gösteren bir başka video’yu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Eğer sizde oturduğunuz yerden Uluslararası Uzay İstasyonu‘nu gezmek istiyorsanız, bu link üzerinden Outer Space View ekranına gidebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>