Google ve Symantec savaşı başladı

0

İnternet devi Google ve dijital güvenlik çözümleri üreticisi Symantec birbirlerine ateş püskürmeye başladılar.

İki firmanın arası, Symantec’in web sitelerine verdiği güvenlik dereceleri nedeniyle bozuldu. Google’a göre Symantec’in güvenlik derecelendirme sistemi hatalı ve bu nedenle çok sayıda tehlikeli web sitesi için güvenli sertifikası verilebiliyor.

Google’a göre Symantec’in güvenlik sertifikalandırma sistemini gözden geçirmesi gerekiyor, aksi halde Chrome tarayıcılarının Symantec sertifikası desteğinin devre dışı bırakılması gündeme gelecek. Chrome, çok sayıda site için kendi güvenlik uyarılarını yayınlarken, Symantec’in güvenlik sertifikaları bu uyarıları devre dışı bırakıyor. Google’a göre bu yüzden kullanıcıların yanılarak tehlikeli sitelere girme riski yükseliyor.

Symantec’in bu suçlamalara ne cevap vereceği şimdilik net değil ancak uygulamanın Chrome tarayıcılarda çalışmaya devam edebilmesi için Google’ın istediği güncellemelerin yapılması gerekecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>