Google Takvim uygulaması için yeni özellikler geldi

0

Google Takvim uygulaması

Google Takvim uygulaması, artık daha işlevsel bir hal aldı. En önemli yenilik Google Görevler ile Google Takvim’in entegre hale gelmesi oldu.

Google Takvim uygulaması için neler değişti?

Akıllı telefonların günlük hayatımızı planlamada büyük bir rol üstlenmesiyle Google Takvim’in önemi daha da arttı. Google Takvim ile iş ve özel hayatımızı planlama imkanına sahibiz.

Uygulamada sürekli olarak iyileştirmeler yapan Google, 2018 yılında entegrasyon amaçlı önemli bir adım atmıştı. Sonunda Google Görevler uygulaması ile Google Takvim artık birbirine entegre edildi. Bu entegrasyonla birlikte kullanıcılar, Google Takvim uygulamasında kendileri için görevler oluşturabilecekler. İlk olarak yalnızca web üzerinden mümkün olan bu özellik, entegrasyonla birlikte mobil kullanıcılara da sunulacak.

Yeni özelliğin kullanımının 2 hafta içinde tüm kullanıcılara sunulacağı bildirildi. Google hesabı olan her kullanıcı, bu özellikten faydalanabilecek. Takvim uygulamasındaki + sembolüne dokunarak, görev başlığı seçebilirsiniz. Daha sonra bu göreve bir isim verip, ayrıntıları ekleyebilir ve saat-tarih bilgilerini girebilirsiniz. Görev bildirimleri bölümünden ise planlamanız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>