Google ve Target, anti-Amazon ittifakına başladı

0

Amazon’un dünyada satılan her şeyin Amazon servisleri üzerinden geçmesi hedefi birgün gerçek olur mu bilinmez ancak Google ve süper market zinciri Target, Amazon’un bu hedefine ulaşamaması için iş birliği yapacaklarını açıkladılar.

Amazon’un yapay zeka servisi Alexa ve akıllı ev asistanı Echo sayesinde kullanıcıların Amazon üzerinden alışveriş yapmaya başlaması şirketi süper market zincirlerinin en büyük rakibi haline dönüştürdü. 

Target şimdi internet devi Google ile ortak çalışarak, Amazon’un Alexa servisine karşı Google’un Assistant kullanıcılarına akıllı ev cihazları üzerinden sipariş gönderecek. İki şirket aslında bu servisi birkaç ABD şehrinde pilot olarak işletiyordu ancak Çarşamba günü yaptıkları duyuru ile artık hizmeti çok daha fazla sayıda şehire ulaştıracaklarını açıkladılar.

İki ay kadar önceyse, Amazon’un WholeFoods market zincirini satın almasının ardından, dev süpermarket zinciri Walmart Google ile benzer bir anlaşma yaptığını duyurmuştu. Bir diğer mağazalar zinciri Home Depot da Google ile işbirliği için görüşmeleri sürdürdüğünü açıklamıştı. Diğer bir deyişle, Google, Amazon’a karşı dev süpermarket ve mağaza zincirlerini kendi safına toplamaya başlamış gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>