Google Task Mate uygulaması duyuruldu

0

Google Task Mate

Kullanıcıların verilen görevleri yaparak para kazanabilecekleri Google Task Mate uygulaması duyuruldu. Task Mate şu an için bir ülkede kullanıma sunuldu.

Google Task Mate uygulaması nasıl çalışıyor?

Kullanıcıların ilgisini çekecek yenilikçi ve eğlenceli uygulamalar üzerinde çalışan Google, bu kez Task Mate isimli uygulamasını duyurdu. Üstelik Task Mate ile para kazanmak da mümkün.

Şu anda beta aşamasında olan bu uygulama, yalnızca Hindistan’da belirli bir kullanıcı kitlesinin kullanımına sunuldu. Uygulama, kullanıcıların verilen görevleri yapması ve bu görevler sonunda para kazanması üzerine kurulu. Task Mate ile kullanıcılar İngilizce kelimeleri tercüme ederek para kazanabiliyor. Örneğin, İngilizce bir kelime öbeği yerel dile çevrildiğinde kullanıcı o aşamayı geçmiş oluyor. Görevler arasında bir mağazanın veya restoranın fotoğrafını çekmek de yer alıyor.

Bu farklı görevler, Task Mate tarafından farklı şekilde ücretlendiriliyor. Tamamlanan görev sayısına ve görev çeşidine göre Task Mate kullanıcılarına gerçek parayla ödeme yapılıyor. Ayrıca kullanıcılar bir göreve başlamadan önce o görevin maddi karşılığını görüntüleyebilecek ve kabul ettikleri durumda göreve başlayabilecek. Task Mate’in beta testleri başarılı bir şekilde tamamlanırsa, uygulamanın diğer ülkelerde de kullanıma sunulması hedefleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>