Google telekonferans drone’u planlıyor

0

Google’ın, drone’lar için yeni bir kullanım alanı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İnternet devinin yeni patentine göre, küçük bir ekran taşıyan drone ile telekonferans yapmak mümkün olacak. Telekonferans drone’ları sayesinde uzaktaki kişiler, bir toplantı odasındaki iş arkadaşları ile görüntülü görüşme yapabilecek.

Fikir aslında biraz, telepresence robotlarını andırıyor. Ancak bu kez ekranı taşıyan iki tekerlekli bir robot değil, dört pervaneli bir robot olacak. Öte yandan yüksek hızda dönen pervanelere sahip bir drone’u bir toplantı odasına sokmanın ne kadar güvenli ve mantıklı olacağı sorusu da tartışılmaya başlandı bile.

drone 5

Ancak bu tür bir cihazın, yerden erişimin kolay olmadığı şantiyelerde, arazi koşullarında mühendislerin veya yöneticilerin sahadaki ekiplerle yüzyüze, hızlı toplantılar gerçekleştirmesi için yararlı olabilir.

Google şimdilik bu proje hakkında bir çalışma yapmıyor ancak şirketin iş geliştirme müdürleri, piyasada bu ürüne yönelik talep görmeleri halinde, patentini aldıkları ürünü geliştirme aşamasına koyabilirler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>