Google Trusted Contact uygulaması için sona gelindi

0

Google Trusted Contact

Google Trusted Contact isimli güvenilir kişiler uygulaması  için artık sona gelindi. Google, bu uygulamayı sonlandırdığını duyurdu.

Google Trusted Contact uygulaması kaldırıldı

Google, uygulamalarına yönelik iyileştirmeler yapmaya ve yeni uygulamalar çıkarmaya devam ederken, bazı uygulamalarının ise fişini çekiyor. Bu uygulamalardan yenisi ise Trusted Contact uygulaması oldu.

Güvenilir Kişiler isimli bu uygulama Google tarafından Google Play Store ve App Store’dan kaldırıldı. Google bu duyuruyu e-posta yoluyla yaptı.

Güvenilir Kişiler uygulaması ile kullanıcılar güvendikleri arkadaşlarını ve aile üyelerini kendi konumlarından haberdar edebiliyordu. Yaklaşık 4 yıl önce duyurulan uygulama ile kullanıcılar güvendikleri kişilerle konumlarının yanı sıra yaptıkları son etkinlikleri ve cihazlarının pil durumunu da paylaşabiliyordu. Ancak uygulamanın kullanıcı sayısı bir türlü Google’ın beklediği seviyeye ulaşamamıştı. Ayrıca canlı konum paylaşma özelliğinin Google Haritalar’da da bulunması uygulamanın cazipliğini ortadan kaldırıyordu.

Bu durum nedeniyle Google, uygulamayı kapatma kararı aldı. Ancak 1 Aralık 2020 tarihine kadar uygulama Google tarafından desteklenmeye devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>