Google Türk şirketini satın aldı

0

İnternet devi Google, Bilkent Üniversitesi mezunu elektrik mühendisi Alper Turgut’un 2007 yılında Kaliforniya, Mountain View’da kurduğu video teknolojileri şirketi Anvato’yu satın aldığını açıkladı. OTT video içerikleri için düzenleme ve yayınlama araçları geliştiren Anvato, internet devinin bulut ve video servisleri için anahtar rol oynayacak.

Anvato’nun çözümleri ile on demand video alanında ve Cloud Platform üzerinde hızlı bir gelişme sağlayacaklarını kaydeden Sundar Pichai, her türlü cihazdaki tüketiciye çok hızlı ve yüksek kaliteli on-demand video ulaştırmalarının da mümkün olacağının altını çizdi.

İnternet devinin rakipleri de şu sıralar, video çözümleri üreten şirketleri satın almak konusunda birbirleriyle yarışıyorlar. Amazon Web Services (AWS) ve IBM, kısa süre önce Elemental Technologies ve Ustream’ı satın aldılar. Microsoft da kendi şirket portföyünü video teknolojileri geliştiren küçük start-up’lar ile genişletiyor.

2007 yılında, Google’ın merkezinin de bulunduğu Kaliforniya Mountain View’da kurulan Anvato’nun müşterileri arasında,  E!, E.W. Scripps, Food Network, Fox, Fusion, NBC Universal, Style ve Telemundo gibi ABD’nin önemli şirketleri yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>