Google TV kanalı mı satın alacak?

0

İnternet üzerinde dev bir reklam mecrasına dönüşen ve tüm dünyadaki reklam satışlarıyla yılda 100 milyar dolara yakın para kazanan Google, şimdi gözünü TV sektörüne dikmiş olabilir.

ABD’deki 72 milyar dolarlık TV reklamları pazarından pay almak isteyen Google’ın bu amaçla bir TV kanalı satın almak istediğine dair haberler yaygınlaşıyor.

Şirket şimdiden ünlü TV kanalı CBS ile reklam satışı konusunda işbirliğine başlamış durumda. Google’ın ürün müdürü Rany Ng’ın açıklamasına göre, internet devi, CBS’in yeni ve hızla popüler olan Star Trek: Discovery dizisinin dijital dağıtımına reklam sağlamak üzere anlaşmaya varmış durumda. Bu Google için önemli bir zafer çünkü kendi reklam satış networkü olan bir tv kanalının reklamlarını satması için Google ile anlaşması, aynı zamanda Google’ın artık TV reklamverenlerine de hitap etmesi anlamına geliyor.

Google şimdilik TV kanallarına reklam hizmetleri için yazılım platformları satıyor gibi görünebilir ancak yüzlerce milyar dolar nakiti ve geliri olan Google’ın bununla yetinmeyeceğini ve TV sektöründe yeterince deneyim kazandıktan sonra kendi TV kanalını satın alarak, bu alandaki dev reklam pastasını kendi kasasına yönlendirmek isteyeceğini herkes tahmin edebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>