Google, uydu görüntülerini hergün güncelleyecek

1

Dünyanın yörüngeden çekilen uydu görüntüleriyle haritalandırılması ve isteyen herkesin de bu uydu görüntülerini dilediği an inceleyebilmesi, dünyanın sadece son 15 yılda sahip olabildiği bir lüks.

Daha önce sadece askeri kurumların erişebildiği uydu görüntülerini, tüm insanlığa açan Google, bu servisini önceleri 4-5 yılda bir güncellerken şimdi her yıl yeniden güncellenen uydu haritası kimseye garip gelmiyor. Ancak şimdi uydu haritasının hergün yeniden güncellemesi gündemde.

Google, harita servisini sattı

Uydu haritalandırma servisi Terra Bella’yı, harita servisi Planet’e satan Google, satış işlemleri bittiğinde ihtiyacı olan uydu görüntülerini Planet’ten satın alacak. Ancak Planet’in planı, uydu görüntülerini hergün yeniden güncellemek. Böylece, tüm dünya, birgün önceki dünyayı internette, Google Earth servisi üzerinden inceleyebilecek.

Terra Bella’nın satışı konusundaki detaylar belli değil ama Google’ın tüm uydu servisini elinden çıkarmadığı Planet’e ortak olduğu düşünülüyor. Planet’in, Şubat sonunda 88 yeni uyduyu yörüngeye gönderecek olması da, bu büyük operasyonda Google’dan destek aldığı şüphelerini güçlendiriyor.

Yorumlar

  1. Slm hayri günler kocaeli nin kandira ilçesinin cecebi köyü ada 0 parsel 1119 uydu görüntüleri yaklaşık 1.5 senedir ayni yeni uydu görüntüleri ne zaman yuklenecek

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>