Google uygulama geliştiricileri için açıklama yaptı

0

Google uygulama geliştiricileri

Uygulama geliştiricileri için Apple ve Google farklı fırsatlar sunuyor. Son verilere göre, Google uygulamalar geliştiricileri için 80 milyar dolar gelir sağladı.

Google uygulama geliştiricileri 80 milyar dolar kazandı

Dijitalleşmenin yeni bir trend haline gelmesiyle, birçok hizmet artık uygulama üzerinde yürütülebiliyor. Google, bu alanda sunduğu avantajlarla geliştiriciler için önemli bir gelir kaynağı sağlıyor.

Bir kereye mahsus olmak üzere 25 euroluk katılım ücreti ödendiğinde, Google Play üzerinde uygulama yayınlama fırsatı doğuyor. iOS platformuna kıyasla daha az kazandırdığı iddialarıyla eleştirilen Google Play için yeni açıklamalar geldi.

Google Play ekosisteminin, geliştiricilere şimdiye dek 80 milyar dolarlık gelir sağladığı duyuruldu. Apple’ın WWDC konferasında yaptığı açıklamaya göre, Apple ekosistemindeki geliştiricilerin şimdiye dek 100 milyar dolar kazandığı açıklanmıştı.

Google, geliştiricilere sunduğu fırsatlarla bir yönden olumlu eleştiriler alırken, gelir paylaşımında Apple’dan daha sıkı bir strateji izlemesi yoğun eleştiri alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>