Google ve VMware bulutta işbirliğine gidiyor

0

VMwareBulut altyapısı üzerinden verilen hizmetler gittikçe çeşitleniyor. Yüksek rekabet ise, hizmeti sunan şirketler arasında işbirliklerinin oluşmasına neden oluyor. Bunların en önemlilerinden biri VMware ve Google arasında gerçekleşti.

Duyurulan anlaşma kapsamında  Google Bulut Platformu, vCloud Air’e sıkıca entegre olacak ve şirket müşterilerine VMware’in hibrit bulut platformu üzerinden bulut hizmetlerine daha kolay ulaşmalarını sağlayacak. vCloud Air‘de kullanılacak Google Bulut Platform hizmetleri Google Bulut Depolama, Google BigQuery, Google Bulut Veri Deposu ile Google Bulut DNS olarak sıralanıyor.

Google Küresel İş Ortağı Strateji ve İşbirlikleri yönetici direktörü Murali Sitaram, işbirliğine dair, “Bu anlaşmanın bir sonucu olarak büyük şirket müşterilerimiz Google’ın milisaniyeler içerisinde milyarlarca arama sonucunu bildirmesini sağlayan aynı altyapı üzerine inşa edilmiş Google’ın açık bulutunun güvenlik, ölçülebilirlik ve fiyat performansıyla VMware bulut ortamlarını birleştirebilecekler.” derken; VMware’in Bulut Hizmetleri İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Bill Fathers ise müşterilerinin Google’ın zengin hizmet portföyünden yararlanabilmelerini olanak sağlamaktan duydukları heyecanı belirtiyor. Fathers, “Bu anlaşmayla müşterilerimiz VMware destekli ve sahip oldukları vSphere tabanlı veri merkezi altyapıları ile uyumlu vCloud Air ve Google Bulut Platformu’nun faydalarına sahip olacaklar.” yorumunda bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>