Google veri merkezlerine yatırım yapacak

0

Google veri merkezleri

Google veri merkezlerine ve ofislerine yatırım yapmaya hazırlanıyor. 2021 yılında yatırımla birlikte iyileşmeler hedefleniyor.

Google veri merkezlerine ve ofislerine 7 milyar dolar harcayacak

Dünyanın en büyük beş şirketi arasında yer alan Google’ın çatı şirketi Alphabet, 2021 yılı yatırım planını netleştirdi. Alphabet CEO’su Sundar Pichau konu hakkında detaylı bilgiler verdi.

Pichau, Google’ın 2021 yılında ABD’deki ofisleri ve veri merkezleri için 7 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Bu yatırım 19 eyalette bulunan ofisler ve veri merkezleri için yapılacağı belirtildi. Kaliforniya’ya yapılacak yatırım ise tek başına 1 milyar dolar olacak. Ayrıca Atlanta, New York ve Chicago gibi bölgelerdeki ofislerin genişletilmesine yönelik adımlar atılacak.

Google’ın yatırım tutarı her ne kadar çok yüksek olsa da son yıllarda bu tutarda bir düşüşü görülüyor. Örneğin; benzer şekilde ofisler ve veri merkezleri için 2019’da 13 milyar dolar, 2020’de ise 10 milyar dolarlık yatırım yapılmıştı.

Ayrıca yapılacak yeni yatırımın, Google’ın ofise dönmeyi planladığını da gösteriyor. Temmuz ayına kadar çalışanlarına uzaktan çalışma izni veren Google, bu süreçte ofis yatırımlarını artıracak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>