Google veriler için animasyon aracı yayınladı

0

Google, verilerle uğraşan profesyonellerin sunumlarını güzelleştirecek yeni bir aracını yayına soktu.

Verilerle oluşturulacak animasyon gif dosyaları oluşturmayı sağlayan yeni aracın ismi Data GIF Maker. Adından da anlaşıldığı gibi, araç kullanıcının girdiği verileri animasyonlu GIF’ye dönüştürüyor.

Raporlar renklenecek

Google yeni aracı ile sunumlar hazırlayan profesyoneller, haberler hazırlayan gazeteciler için, verileri çok daha anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde aktarmalarını sağlayacak bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

İnternet tarayıcısı üzerinden ulaşılan yeni uygulama ile satış raporları, okunma rakamları, erişim sayıları, reklam/pazarlama raporları gibi konular üzerinde çalışan Google kullanıcıları, karşılaştırmalı grafiklerini çok daha kolay hazırlayabilecekler.  Araç kullanıclara, karşılaştırma yapacak birden çok veri alanı sunuyor ve kullanıcı sadece alan isimlerini doldurup, gerekli rakamları araya virgül koyarak giriyor. Google bu noktadan sonra animasyonlu grafikleri kendisi hazırlıyor. Kullanıcı bu GIF’leri indirip dilediği mecrada kullanabiliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>