Google video konferans donanımı tanıttı

0

Google, iş dünyasında büyük bir ihtiyaç olan, pratik ve sorunsuz video konferans görüşmeleri için özel bir donanım geliştirdiğini ve satışa sunduğunu duyurdu.

3 parça donanımdan oluşan bu sette bri 4K kamera, bir ses ve mikrofon modülü ve Chromebox bilgisayar yer alıyor. 

Google iş dünyasına mı odaklanıyor?

Söz konusu donanım seti aslında Google için sürpriz bir ürün sayılabilir zira Google daha çok yazılımlara odaklanmış bir şirket olarak tanınırken, bu tür spesifik bir amaç için özel donanım üretmesi beklenmiyordu.

Google Ürün Müdürü Katie Roberts-Hoffman’ın duyurusuna göre yeni donanım setinin ismi Hangouts Meet. Bu donanım seti ile yüksek çözünürlüklü ve yüksek ses kalitesiyle, kesintisiz ve pratik video konferans yapmak mümkün olacak.

Elbette internet bağlantı hızı da önemli ancak şirketler yüksek bağlantı hızlarına sahip olsalar da kullandıkları yazılımlarda ve donanımlarda yaşanan sorunlar, yazılımı kullanmak konusunda ortaya çıkan karmaşa gibi nedenlerle video konferans seçeneğini pratik olarak kullanmakta zorluk yaşayabiliyorlar.

Hangouts Meet’in, pek çok şirketin toplantı salonunda standart ürün haline dönüşmesi ise video konferans görüşmelerinin bir dakikadan az süre içinde pratik şekilde başlatılabilecek bir iletişim seçeneği olmasını sağlayacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>