Google Voice modern tasarım ile geliyor

0

Bu ayın başında Google Voice güncellemesi yapıldı. Google yeni sürümü ile birlikte mobil ve web üzerinden VoIP arama servisinin yenilenmiş bir sürümünü başlatarak bu alanda fark yaratmayı başardı ve oldukça dikkat çekti. Yıllardan beri Google Voice için büyük bir yenilik yapılmadığından dolayı geliştirmelerde tasarıma da ağırlık verildi. Yeni Google Voice ile birlikte artık fotoğraf paylaşımı, grup sohbetleri, sesli mesaj transkripsiyonu gibi birkaç yeni özellik de içeriyor.

Google Voice Yeni Özellikleri Neler?

Yeni uygulamada, gelen kutusu, kısa mesajlar, aramalar ve sesli mesajlar için ayrı sekmelerin oluşturulduğu görülüyor.  Görüşmeler sürekli bir dizinde olacağından dolayı görüşmelerin kontrol altında tutulması da mümkün. Voice sonrasında piyasaya sunulan Hangouts uygulamasının Voice uygulamasını geri planda tutacağı şeklinde yorumlansa da beklenen olmadı. Kullanıcılar bu uygulamadan vazgeçmek istemedi. Google bu endişeleri gördüğü gibi Voice için büyük bir adım daha atmaya karar verdi ve yeni değişikliği başlattı. Güncellenmiş Voice uygulaması, aşamalı olarak kullanıma sunulduğundan dolayı birkaç hafta içinde kullanıcıların yüzde 100’üne ulaşması bekleniyor. Uygulama için ilk güncelleme Android işletim sistemleri alacak. Sonrasında ise iOS’a gelecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>