Google Wallet yatırımları güvence altında

0

google_walletYatırımlarınızı Google Wallet üzerinde saklıyorsanız artık daha güvenli bir sistemin içindesiniz. Yahoo Finance’ta yayınlanan habere göre Google, artık Wallet paralarını FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation)’ın güvencesindeki bankalarda saklayacak.

Bir başka deyişle, şayet Google ya da bu bankalardan birinin başına kötü bir durum gelirse, paranız ABD  hükümeti güvencesi altında olacak. Normalde ise Google Wallet gibi hizmetler FDIC garantisi taşımıyor.

1929’daki Büyük Buhran dönemi (ABD’nin en büyük ekonomik çöküşü) döneminde federal sistem, bankalardaki 250 bin dolar ve üstü birikim ile depozitoları güvence altına almış ve ABD vatandaşlarının yatırımlarını bankalarda saklaması için bir tür teşvik sağlanmıştı. FDIC ise 1933’te çıkartılan bir kanunla kurulmuştu.

Bu karar aynı zamanda bu alanda bir ilk olma niteliği de taşıyor. PayPal ve Google Wallet gibi hizmetler bugüne kadar “para saklamadığı” için de böyle bir güvenceye ihtiyaç olmamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>